HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Zastosowanie marmuru

Marmur to naturalny kamień o wyjątkowych walorach estetycznych i szerokich możliwościach stosowania. Jest wyjątkowym materiałem dekoracyjnym, ale jest wykorzystywany również w budownictwie. Prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące marmuru. Zapraszamy do lektury!

Cechy charakterystyczne marmuru

Urzeka estetyką i z pewnością dodaje wnętrzom eleganckiego charakteru. Jak na naturalny materiał przystało, poszczególne płyty marmurowe różnią się od siebie wyglądem. Jego zakup należy traktować w kategorii inwestycji, gdyż jest to dość drogi materiał. Jednak, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany, będzie z powodzeniem służyć latami. Marmur nie jest tak odporny jak granit, jednocześnie jest chłonny, ma także niską odporność na zabrudzenia i zarysowania. Wylane na nim płyny (kawa, soki, wino czerwone), czy też sosy (jak musztarda bądź ketchup) mogą zostawić na nim trwale ślady i przebarwienia. Inną cechą opisywanego kamienia jest wchłanianie tłuszczu. Czynniki te należy wziąć pod uwagę przed zakupem marmurowego blatu kuchennego.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym naturalnym kamieniu? Świetnie przewodzi ciepło, dlatego doskonale nadaje się do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Marmur jest łatwy w obróbce, jego układanie nie wymaga posiadania specjalistycznych umiejętności.

Marmur w budownictwie i jako materiał dekoracyjny

Blaty, parapety, schody, ściany, obudowy kominków – to tylko niektóre przykłady zastosowania marmuru w budownictwie. Z uwagi na wielość barw i wzorów, kamień jest odpowiedni do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Materiał sprawdza się także w łazienkach, w których zastępuje klasyczne płytki ceramiczne. Kamień robi największe wrażenie, gdy są nim pokrywane duże powierzchnie, toteż jest chętnie wykorzystywany w eleganckich pokojach kąpielowych. Walory estetyczne kamienia sprawiają, że służy on do tworzenia akcesoriów oraz elementów dekoracyjnych. Z marmuru powstają m.in. deski, pojemniki czy moździerze, ale także półki, podstawki oraz tace na akcesoria łazienkowe. 

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT