Parapety marmurowe i granitowe

Z pewnością Wasz dom zasługuje na specjalną oprawę. Ozdobą i wykończeniem każdego otworu okiennego są parapety. Nasza firma kamieniarska wykonuje parapety na zamówienie.

Rola parapetów nie ogranicza się jedynie do ozdobnej. Zarówno te zewnętrze, jak i wewnętrzne spełniają bardzo istotne funkcje. Parapety zewnętrzne chronią otwory okienne i ściany pod nimi przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią. Powinny mieć nachylenie przynajmniej 5 stopni i wychodzić poza lico ściany na minimum 5 cm. Z kolei parapety montowane wewnątrz domów biorą udział w cyrkulacji ogrzanego przez kaloryfery powietrza. Parapety wykonuje się z różnych materiałów, ale te z kamienia naturalnego z pewnością sprawdzają się najlepiej.


Walory parapetów z kamienia naturalnego

Parapety kamienne znakomicie prezentują się we wszystkich otworach okiennych. Stanowią niewątpliwą ozdobę każdego domu, ciesząc oko niepowtarzalnymi wzorami, delikatną barwą i strukturą. Najlepszym surowcem do produkcji parapetów jest marmur i granit. Obydwa kamienie charakteryzują się trwałością i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Parapety granitowe i marmurowe są niezwykle praktyczne i służyć mogą przez dziesięciolecia. Doskonale pasują do elewacji klasycznych oraz nowoczesnych, a najkorzystniej wyglądają na tle elewacji granitowych.


MARMUR, GRANIT – PARAPETY Z NAJLEPSZEGO SUROWCA

Produkujemy parapety z kamieni naturalnych najwyższej jakości. Nasz zakład kamieniarski przygotowuje parapety na wymiar i zlecenie klienta z marmuru i granitu oraz wykonuje ich montaż. Parapety kamienne pasują praktycznie do każdego wnętrza, klasycznego i nowoczesnego, do domów prywatnych, jak i do biur i budynków użyteczności publicznej. Nasze parapety kamienne będą wyjątkowym elementem wystroju otworów okiennych w Waszych domach. Będą zdobiły i służyły przez pokolenia.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w Bielsku-Białej i skorzystania z naszych usług.

Powered by NO-LIMIT