HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Zakład kamieniarski - podstawowe usługi

Kamienie naturalne, takie jak  marmur i granit, mają wszechstronne zastosowanie, zarówno dekoracyjne jak i użytkowe. Szeroki jest także zakres usług świadczonych przez  firmy specjalizujące się w doborze i obróbce tych naturalnych materiałów.

Charakteryzujemy  ofertę profesjonalnego zakładu kamieniarskiego.

Kamień do celów dekoracyjnych i użytkowych

Trudno oprzeć się naturalnemu pięknu kamieni, stąd są one często wykorzystywane do tworzenia elementów dekoracyjnych. Występują w  bogatej palecie kolorów i wzorów, więc są odpowiednie do  nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, a dopasowanie wybarwienia do konkretnej potrzeby nie jest trudne. Mogą być dominującym elementem wystroju lub dyskretnie wpisywać się w jego tło.

Naturalny kamień to  ponadczasowy i elegancki surowiec. Powstają z niego m.in. obudowy kominka i parapety, ale jest montowany także na  ścianach łazienek. Ozdoby są wykonywane przede wszystkim z  marmuru. Jest  to  jednak stosunkowo miękki kamienień (ma niską twardość w skali Mohsa), nie tak odporny na działanie  czynników  zewnętrznych jak np. granit.

Z tego powodu elementy typowo użytkowe i narażone na uszkodzenia związane z częstą eksploatacją (jak  schody  czy  posadzki) są wykonywane właśnie z granitu. Z tego kamienia powstają także  blaty kuchenne  i  łazienkowe. Poza tym, jest stosowany również do wykonania płyt zdobiących  fasady budynkówElewacja z granitu może pokrywać całą ścianę lub jej część. Co ważne, sprawdza się równie dobrze na domach jednorodzinnych oraz  obiektach użyteczności publicznej.

Zachowanie pamięci o ważnych i bliskich osobach

Zakłady kamieniarskie w swojej ofercie posiadają także produkty o zupełnie innym znaczeniu. Mowa o  nagrobkach  i elementach zdobiących groby, jak  rzeźby  i pomniki. Elementy te muszą być przez długie lata odporne na działanie kapryśnej aury, dlatego też wykonuje się je z granitu. Wszystkie produkty z naturalnego kamienia są tworzone zgodnie z  indywidualnymi oczekiwaniami odbiorców. Elementy upamiętniające bliskich powstają w oparciu o gotowe wzory lub na podstawie dostarczonego projektu.

Transport elementów z kamienia naturalnego wymaga ostrożności, ale i pojazdu przystosowanego do przewożenia ciężkich elementów. Oferta zakładów kamieniarskich obejmuje także  dowóz produktów pod wskazany adres oraz ich montaż.

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT