HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Parapety granitowe czy marmurowe - które wybrać?

Parapety kamienne, zarówno te granitowe, jak i marmurowe, stanowią synonim elegancji, połączonej z trwałością. W naszym wpisie przyjrzymy się zaletom parapetów z naturalnego surowca, a także zwrócimy uwagę na różnice między parapetem granitowym oraz marmurowym.

Dlaczego warto zainwestować w kamienne parapety?

Parapety wykonane z naturalnego kamienia są przede wszystkim dużo bardziej odporne zarówno na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Nie straszny im deszcz, mróz, śnieg, wilgoć czy wysokie temperatury. W środku natomiast można na nich eksponować nawet ciężkie przedmioty. Dotniesz je na wymiar, dostosowując do niestandardowych rozmiarów okien. Kamienne parapety zamontowane na zewnątrz nie będą przenosiły dźwięków, co chwalą sobie osoby szczególnie uwrażliwione na hałas. Granit występuje w różnych odcieniach:

  • bieli,
  • szarości,
  • beżów,
  • bordo.

Dzięki temu dopasujesz go do wystroju twojego pomieszczenia i dominujących w nim kolorów. Parapety z naturalnego kamienia są także doskonałą propozycją dla osób, ceniących sobie oryginalność. Rysunek kamienia zawsze bowiem będzie unikatowy. Kolejną zaletą kamiennych parapetów jest łatwość utrzymywania ich w czystości; wystarczy wilgotna szmatka. Ponadto kamień nie absorbuje wilgoci, dzięki czemu parapet nie będzie się rozpękał pod wypływem niskich temperatur.

Kiedy wybrać parapety marmurowe, a kiedy granitowe?

Parapety granitowe z jednej strony pasują do każdego pomieszczenia, z drugiej świetnie łączą się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy metal; dlatego mimo wszystko najlepiej nadają się do zastosowań zewnętrznych. Odporne na ścieranie i zarysowania nie wchłaniają brudu, a także są wyjątkowo wytrzymałe nawet w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Marmur z kolei doskonale przewodzi i długo utrzymuje ciepło, dlatego idealnie nadaje się jako materiał na parapety wewnętrzne. Jest ponadto niezwykle elegancki oraz stylowy. Jeśli zatem zależy ci przede wszystkim na trwałości, wybierz parapet granitowy. Jeśli natomiast pragniesz odmienić wnętrze swojego mieszkania, nadając mu niepowtarzalnego stylu i elegancji, zainwestuj w wewnętrzne parapety marmurowe.

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT