HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Marmur w wykończeniach wnętrz

Marmur można śmiało uznać za jeden z najpopularniejszych kamieni naturalnych, jakie wykorzystywane są współcześnie w budownictwie i wykończeniach wnętrz. W jego przypadku można stwierdzić, że jest wyjątkowy – walory estetyczne oraz wytrzymałość została bowiem doceniona w odniesieniu do niego już w czasach starożytnych.

Różne rodzaje marmuru wyróżniają się szeroką gamą kolorystyczną i wzorami, które są bardzo chętnie wykorzystywane w aranżowaniu wnętrz do dziś. Zdecydowanie najpopularniejsze są w odcieniach bielu oraz beżu. Marmur wyróżnia się unikalnymi przeżyleniami, przez co właściwie każdy kamień zyskuje całkowicie indywidualny charakter. Jak jednak można go pięknie wykorzystać w naszych domach?

Marmur w naszych domach

Z całą pewnością marmur jest materiałem bardzo uniwersalnym, który proponowany jest przez zakłady kamieniarskie w różnych odsłonach. Pośród ciekawszych rozwiązań, w których można go zastosować wymienia się oczywiście blaty kuchenne i łazienkowe czy też parapety, jednak równie pięknie prezentuje się na podłogach – szczególnie w strefach dziennych, zaś w holach bywa układany również na ścianach. Kluczowe będzie dobranie odpowiednich płyt i jednocześnie pamiętanie, że jest to kamień naturalny, więc wzory które obserwujemy na przykładowym fragmencie u kamieniarza mogą prezentować się nieco inaczej na blacie, jaki zostanie dla nas przygotowany. Wszystko zależy bowiem od tego, jak ukształtuje go natura. Konsumenci doceniają marmur, gdyż łatwo utrzymać go w czystości i jest trwały. Jednak pamiętając o tym, że to naturalny kamień warto dbać o odpowiednią pielęgnację.

Czy warto zdecydować się na marmur?

Dla wielu osób decyzja o marmurze uzależniona jest od tego, jak dużą powierzchnię chcą nim pokryć, gdyż kamień, zależnie od swojego rodzaju może być dość kosztowny. Jednak z pewnością będziemy zadowoleni z efektu wizualnego i z czasem stwierdzimy, że nie zamienilibyśmy go na żaden inny. Oglądając fragmenty kamieni u kamieniarza warto zwracać uwagę jednocześnie na estetykę i to, co nam się podoba, jak i na trwałość.

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT