HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Granit jako materiał elewacyjny

Granit to idealny kamień naturalny, z którego stworzysz zachwycającą elewację twojego domu. Jest nie tylko niezwykle elegancki i estetyczny, ale przede wszystkim trwały. Poznaj zalety granitu.

Granit to materiał bardzo trwały

Spośród wszystkich kamieni naturalnych, które można przeznaczyć na elewację, to właśnie granit okazuje się być tym najtrwalszym, który nie zniszczy się nawet przez dziesiątki lat. Odporny nie tylko na ściernie, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne, lecz również na mróz, wodę, wilgoć, silne promieniowanie słoneczne i pozostałe szkodliwe czynniki atmosferyczne, przetrwa najsroższe zimy i najbardziej upalne lata.

Elewacja z granitu będzie oryginalna

Kolejną zaletą kamiennej, granitowej elewacji będzie jej oryginalność. Po pierwsze, kamień naturalny nie jest fabrykatem, produkowanym sztucznie. Jest za to dziełem natury; każdy jego kawałek jest unikalny, o jednym rysunku kamiennych linii. Ponadto dostępny jest w wielu wzorach i kolorach, w tym:

  • beżowym,
  • jasnoszarym,
  • grafitowym,
  • czarnym.

Dzięki bogatej kolorystce granitu stworzysz jedyną w swoim rodzaju elewację. Pamiętać, aby wszystkie płyty kamienne pochodziły z jednego bloku.

Granitowa elewacja idealna w ogrodzie

Granitowe elewacje, z powodu swojej naturalności, doskonale wkomponowują się w ogród. Warto zaprojektować w nim kamienne ścieżki, oczka wodne lub fontanny, aby ogród stanowił z elewacją jedną całość. Granit jest nie tylko naturalny, ale i w pełni ekologiczny. Energia będzie zużyta jedynie do jego wydobycia i obróbki, nie do procesu produkcyjnego. Podczas tworzenia granitowej elewacji nic się nie marnuje; odpady przerabiane są na konglomerat kwarcytowy. Jest on wykorzystywany do tworzenia elementów dekoracyjnych, doskonale współgrających z granitową elewacją.

Na końcu warto wspomnieć, że kamienna elewacja jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Zawsze lśniąca i elegancka, będzie stanowić wspaniałą wizytówkę twojego domu! 

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT