HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Gdzie sprawdzą się posadzki marmurowe?

Obok marmuru trudno przejść obojętnie, kamień przed wszystkim urzeka urodą, a jego walory praktyczne powodują, że znajduje zastosowanie nie tylko jako element dekoracyjny. Dziś zaprezentujemy możliwości wykorzystania tego szlachetnego kamienia w roli materiału pokrywającego posadzki.

Marmur na podłodze

Parapety, ściany, ale także nagrobki, elewacje czy tablice pamiątkowe – marmur ma wiele zastosowań. Choć kamień ten nie cechuje się taką odpornością jak np. granit, również może być wykorzystywany w budownictwie. Dawniej podłogi z naturalnych kamieni były wybierane wyłącznie do świątyń, obiektów administracji publicznej, czy eleganckich wnętrz pałacowych oraz muzealnych. Dzisiaj są one stosowane także w przestrzeniach prywatnych, również na ogrzewaniu podłogowym, gdyż naturalne kamienie doskonale przewodzą ciepło.

Trzeba pamiętać, że - w przeciwieństwie do granitu - marmur raczej nie jest polecany do wnętrz o dużym natężeniu ruchu. Nie zmienia to faktu, że świadomy odbiorca, zdający sobie sprawę z wymagań marmuru i właściwej jego pielęgnacji, będzie mógł cieszyć się nim długimi latami.

Warto wiedzieć, że im większa jest powierzchnia, na której zostanie zamontowany kamień, tym większe wrażenie on zrobi. Skoro o montażu mowa, szlachetne materiały najlepiej powierzać profesjonalistom. Doświadczeni pracownicy zakładów kamieniarskich z pewnością będą potrafili lepiej dobrać zaprawę, doradzą jak najlepiej pielęgnować i konserwować marmur.

Wnętrza z marmurowymi posadzkami

Marmur jest stosowany m.in. w łazienkach, a właściwie – salonach kąpielowych. W pomieszczeniu tym może współgrać z elementami dekoracyjnymi zamontowanymi na ścianie, czy też parapetami lub dekoracyjnymi pudełkami i pojemniczkami wykonanymi z tego kamienia. Świetnie komponuje się z głęboką czernią i złotem, połączenie elementów w tych barwach z marmurem daje elegancki, ponadczasowy efekt.

Kuchnia to kolejne wnętrze, w którym montowane są podłogi marmurowe. Warto nadmienić, że materiał ten wchłania tłuszcz i powtórzmy – wymaga właściwej pielęgnacji, stąd należy dobrze rozważyć umiejscowienie marmuru w kuchni. Rozwiązaniem może być wybór kamienia do części jadalnianej. W połączeniu z innym naturalnym materiałem, choćby drewnem, zyskuje ciepły, wręcz przytulny charakter. W salonie również świetnie sprawdzi się podłoga z marmuru, jeśli dodamy do niej elementy w odcieniach szarości lub zieleni, wnętrze nabierze charakteru, nie tracąc przy tym na elegancji.

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT