HURTOWNIA KAMIENIA , PROFESJONALNE WYKONAWSTWO

SZEROKI WYBÓR MATERIAŁÓW

Największy wybór kamienia na podbeskidziu

BLATY, PARAPETY, SCHODY, ELEWACJE

Cover Image

Elewacje granitowe - zalety

Granit to skała powstająca w głębokich warstwach ziemi, pod wpływem wysokiego ciśnienia. To bardzo twardy kamień naturalny o uniwersalnym zastosowaniu. Oferta zakładów kamieniarskich obejmuje m.in. granitowe elewacje, posadzki, parapety, blaty, jak również elementy dekoracyjne. W poniższym tekście charakteryzujemy tę wyjątkową skałę magmową i wykonane z niej fasady.

 

Dlaczego warto wybrać elewację z kamienia naturalnego?

Fasada wykonana z kamienia jest estetyczna, trwała i nie wymaga skomplikowanych prac konserwacyjnych. To eleganckie rozwiązanie, które, mimo upływu czasu, nie traci swoich walorów estetycznych i praktycznych. Warto dodać, że wybór naturalnego materiału pozwala chronić mury przed zniszczeniem, działaniem czynników atmosferycznych, zapobiega także utratom ciepła.

Odpowiedni dobór kamienia i jego koloru może odmienić wygląd całego budynku: nadać mu nowoczesny charakter lub zaakcentować klasyczną formę. Istotne jest, że naturalny materiał daje duże pole do ekspresji: może pokrywać całą elewację lub wyłącznie konkretną jej część. Do wyboru są większe elementy lub mniejsze fragmenty kamieni, decyzja zależy od potrzeb i wizji zamawiającego. Takie naturalne zdobienia są stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych jak i obiektach użyteczności publicznej. Kamień to praktyczny, a przy tym reprezentacyjny materiał, dlatego jego użycie pomaga wzmocnić rangę przestrzeni, w której się znajduje.

 

Cenne właściwości granitu

Wysoka twardość (6-7 w skali Mohsa) to ważna, ale niej jedyna zaleta granitu. Naturalny kamień jest odporny na mróz, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych, a jednocześnie nie absorbuje wody. Powierzchnia się nie ściera, nie jest również podatna na działanie czynników chemicznych. Cechy te powodują, że granit jest często wykorzystywany do tworzenia fasad. Kamień występuje głównie w szarych i brązowych barwach. To neutralne odcienie, odpowiednie do budynków utrzymanych w różnych stylach. Polerowanie granitu jeszcze bardziej akcentuje jego naturalne piękno.

Wróć na bloga
Powered by NO-LIMIT